Polska Wiadomości

Kuzyn Mameda Khalidova został zatrzymany przez policję w związku z pobiciem i wymuszaniem haraczy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi Piotr Halicki z portalu onet.pl policjanci z warszawskiego Śródmieścia, wraz z funkcjonariuszami CBŚP i SPAP, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalny napad na biznesmena z Australii. Jak dowiedział się nieoficjalnie Onet, wśród nich jest Asłambiek S., kuzyn Mameda Chalidowa, znanego zawodnika MMA.
  • Po brutalnym pobiciu biznesmena napastnicy ukradli mu drogi telefon oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami
  • Jak ustalił Onet, jednym ze sprawców rozboju był Asłambiek S., zawodnik MMA, kuzyn innego reprezentanta tej dyscypliny – Mameda Chalidowa
  • Zatrzymany mężczyzna już był karany m.in. za wymuszanie haraczy

Sprawa miała swój początek w sierpniu tego roku. Jak informują stołeczni policjanci, to wtedy obywatel Australii przyleciał do Polski w interesach. Kiedy zatrzymał się w hotelu, został zwabiony do jednej z restauracji w centrum Warszawy przez swojego dawnego znajomego.

– Jak twierdzi pokrzywdzony, na pewnym etapie rozmowy nagle otoczyło go kilku rosłych mężczyzn. Po krótkiej wymianie zdań napastnicy najpierw zaczęli bić pokrzywdzonego pięściami po twarzy i głowie, a chwilę później wzięli krzesło z sali i wielokrotnie uderzali nim swoją ofiarę po całym ciele. Kiedy pokrzywdzony upadł, mężczyźni zabrali mu warty ponad sześć tys. zł telefon, portfel z 350 euro, 1200 zł oraz dokumentami, po czym uciekli – mówi Onetowi nadkomisarz Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Mundurowi po kilku tygodniach pracy operacyjnej i analizie nagrań z kamer monitoringu ustalili, kim są sprawcy oraz gdzie aktualnie przebywają. Okazało się, że to obywatele Rosji.

Pierwszy z nich został namierzony w Olsztynie, a drugi w Zielonej Górze. W związku z faktem, iż w grę wchodziło zatrzymanie osób niebezpiecznych i o bogatej przeszłości kryminalnej, stołeczni policjanci poprosili o wsparcie funkcjonariuszy z zarządu CBŚP i SPAP w Olsztynie oraz policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze i SPAP w Gorzowie Wielkopolskim.

Zatrzymanie obu mężczyzn przebiegło sprawnie i dynamicznie. Byli bardzo zaskoczeni. Obywatele Rosji zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, gdzie śledczy postawili im zarzut rozboju. Grozi im za to do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Jak ustalił nieoficjalnie Onet, jeden z zatrzymanych to 34-letni Asłambiek S., kuzyn Mameda Chalidowa, pochodzącego z Czeczenii polskiego zawodnika MMA, czyli mieszanych sztuk walki. Zatrzymany mężczyzna również ma sukcesy w tej dyscyplinie sportu jako reprezentant Polski.

To nie pierwszy konflikt z prawem Asłambieka S., Cztery lata temu został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚ (obecnie CBŚP) za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się m.in. wymuszaniem haraczy i pobiciami. Wtedy także trafił za kraty, ale wyszedł na wolność. W styczniu 2017 Sąd Rejonowy w Olsztynie za wymuszanie haraczy skazał go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Jeżeli postawione mu teraz zarzuty się potwierdzą, wszystko wskazuje na to, że poprzedni wyrok zostanie odwieszony.

A przecież czeczeńcy, któzy przyjechali do Polski tak dobrze się zasymilowali…

Autor: Piotr Halicki

Źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!