Wiadomości

Kutnowscy policjanci zatrzymali czterech oszustów działających na terenie miasta metodą “na policjanta”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sukcesem zakończyły się działania kutnowskich policjantów, którzy od kilku tygodni pracowali nad sprawą oszustw metodą „na policjanta”. Mundurowi tym razem zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 15 do 27 lat. Sprawcy działali na terenie miasta Kutna. Wpadli, gdy przyjechali po odbiór pieniędzy. Trzech starszych podejrzanych trafiło do aresztu, nieletnim zajmie się sąd rodzinny. Policjanci odzyskali część wyłudzonych pieniędzy.

Od pewnego czasu dyżurny kutnowskiej komendy otrzymywał zgłoszenia od osób starszych o próbie oszustw lub wyłudzeniu pieniędzy na ich szkodę. Zazwyczaj sposób działania przestępców był taki sam. Przez telefon podawali się za funkcjonariuszy policji i podstępem nakłaniali pokrzywdzonych, aby przekazali im swoje oszczędności. Zaskoczeni seniorzy wykonywali wszystkie zalecenia oszusta. W ten sposób przestępcy wyłudzali od pokrzywdzonych gromadzone latami oszczędności.

Kutnowscy policjanci wnikliwie analizowali wszystkie zgłoszenia, szukając informacji mogącej pomóc w zatrzymaniu oszustów. W te działania zaangażowali się policjanci z wszystkich wydziałów kutnowskiej komendy. Ich praca przyniosła efekt. 6 października 2020 roku kutnowscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podczas próby odebrania pieniędzy od jednej z pokrzywdzonych.

Byli to mieszkańcy Warszawy w wieku 15,17,17 i 27 lat. Przy mężczyznach funkcjonariusze zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, wiele kart SIM oraz znaczną ilość gotówki. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem starszym zatrzymanym dwóch zarzutów oszustwa i jednego zarzutu usiłowania oszustwa. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O losie 15-latka zdecyduje sąd rodzinny. 9 września na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie sąd zdecydował, że 17-latkowie oraz 27-latek trafią do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!