Wiadomości

Kurski ministrem? Nieoficjalnie: Wiadomo, który resort obejmie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były prezes TVP Jacek Kurski ma zostać nowym ministrem cyfryzacji – ustalił dziennikarz Radio ZET.

Jak dowiaduje się reporter śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski, były prezes TVP Jacek Kurski wejdzie do rządu jako minister cyfryzacji – podaje Radio ZET. Oznaczałoby to, że w trakcie jesiennej rekonstrukcji powróci resort cyfryzacji, który został zlikwidowany w październiku 2020 roku.

Pytania o polityczną przyszłość Jacka Kurskiego pojawiły się po tym, jak w poniedziałek 6 września Rada Mediów Narodowych (RMN) odwołała go z funkcji prezesa zarządu Telewizji Polskiej i powołała w jego miejsce Mateusza Matyszkowicza. Wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska złożył Krzysztof Czabański. W głosowaniu “za” byli wszyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

“Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP” – napisał po decyzji Kurski na Twitterze.

Kaczyński: Decyzje przed nami
W ubiegły czwartek odbyła się ważna konferencja prasowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu zapowiedział wówczas zamrożenie cen prądu. Zaprezentowano też nowy spot PiS “Dziś Europa mówi po polsku”, odnoszący się do ostrzeżeń przed Rosją, płynących przez lata z Polski do Europy.

Po wystąpieniach obu polityków przyszedł czas na serię pytań od dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło potencjalnego wejścia Kurskiego w skład Rady Ministrów. Lider obozu rządzącego udzielił wtedy krótkiej odpowiedzi.

– Decyzje w tej sprawie podejmuje kierownictwo rządu i oczywiście kierownictwo partii, tak jest we wszystkich ustrojach demokratycznych, i te decyzje jeszcze są przed nami – oznajmił Kaczyński.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!