Polska Wiadomości

Kudowa Zdrój, Inauguracja pierwszego Klubu Magna Polonia!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niezmiernie miło nam Państwa poinformować, że pierwszy Klub Magna Polonia już działa. Powstał na Ziemi Kłodzkiej, z inicjatywy Pani Elżbiety Cygan. Formuła Klubów Magna Polonia jest otwarta, chcemy aby stały się one, raczej forum wymiany myśli i poglądów, niż sformalizowaną organizacją (tych Ci w Polsce dostatek). Chętne osoby zapraszamy do współpracy przy zakładaniu klubów w innych częściach naszej ojczyzny: kontakt@magnapolonia@org

Pierwsza inicjatywą Klubu, była organizacja trzech spotkań z profesorem Jerzym Robertem Nowakiem, oraz bardzo ważny protest, przeciwko Zgłoszeniu filmu Pokot jako kandydata do Oscara! LISTĘ PROTESTACYJNĄ MOŻNA PODPISAĆ  TUTAJ

Zachęcamy do zapoznania się z listem inauguracyjnym Klubu:

(Dane kontaktowe poniżej) 

Drodzy Państwo!

Informuję, iż powstał Pierwszy na Dolnym Śląsku, na Ziemi Kłodzkiej Klub czytelników i sympatyków Magna Polonia.

Życzeniem twórców naszego Klubu jest nie tylko promocja wydawanego od roku w formie tradycyjnej czasopisma Magna Polonia ale głównie zrzeszenie sympatyków i patriotów polskich, przyznających się do swoich polskich korzeni, o polskiej tożsamości narodowej, Polaków wierzących w Boga po katolicku, miłośników i orędowników polskiej tradycji, historii, kultury, wszelkich polskich spraw.

Członkom Klubu patronuje Sługa Boży Prymas Tysiąclecia, Ks. Kardynał Stefan Wyszyński, który niezłomnie, każdego dnia swojej biskupiej posługi dawał świadectwo Wiary i Miłości do Ojczyzny, który mówił: “Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”

Jest to także Klub ludzi, którzy nie tylko kochają Polskę jako swoją Ojczyznę ale są w stanie zawsze i wszędzie bronić jej dobrego imienia, gdziekolwiek się znajdują w kraju i w świecie.
Wszelkie przejawy antypolonizmu są przez członków Klubu prezentowane na publicznym forum, zaś ich autorzy publicznie napiętnowani.

Członkowie Klubu Magna Polonia szanują wolność słowa ale uznają za słuszne krytykę wszystkich działań, które szkodzą Polsce, Polakom i jej wizerunkowi w polityce, w tym w polityce historycznej, w kulturze. edukacji, gospodarce, mediach i wszelkiej działalności publicznej.

Inauguracja działalności Klubu nastąpi podczas Spotkań z Jerzym Robertem Nowakiem w Wałbrzychu, Kudowie Zdroju i w Świdnicy w dniach 29 września – 1 października 2017r

Formuła Klubu Magna Polonia jest otwarta, zatem zapraszany wszystkich kochających Polskę jako swoją Matkę i mających odwagę bronić jej spraw w każdej dziedzinie życia społecznego.

W najbliższym czasie Klub zamierza się zaangażować w inicjatywę społeczną „Różaniec do Granic” w dniu 7 października 2017r. W Kudowie Zdroju. Inicjatywie przewodniczy Pan Jarosław Komorowski.

Elżbieta Cygan, Nowa Ruda

Tel.:602 221 982, email.:[email protected]

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!