Europa Wiadomości

Ktoś namalował swastyki na nagrobkach cmentarza żydowskiego w Strasburgu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy wyczytać na portalu telewizjarepublika.pl do profanacji doszło na cmentarzu żydowskim w Strasburgu. 37 nagrobków i pomnik ku czci ofiar Holokaustu zostały zamalowane swastykami. „Kiedy profanuje się miejsce skupienia, cała Republika jest splugawiona” – napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych Francji Christophe Castaner.

„Kiedy profanuje się miejsce skupienia, cała Republika jest splugawiona. Przyszedłem tu dziś rano, aby wesprzeć społeczność żydowską i wszystkich mieszkańców Herrlisheim po antysemickich i ksenofobicznych działaniach popełnionych na tym żydowskim cmentarzu”

– napisał na Twitterze Christophe Castaner.

Francuscy urzędnicy i przedstawiciele najwyższych władz złożyli wyrazy szacunku i pamięci na cmentarzu żydowskim pod Strasburgiem, gdzie 37 nagrobków i pomnik ofiar Holokaustu zostały zniszczone namalowanymi swastykami.

– Wszystkie nasze działania są skupione na zidentyfikowaniu i ujęciu sprawców tej profanacji – zapewnił minister spraw wewnętrznych Francji.

Oczywiście o takich wydarzeniach trudno jest usłyszeć w niemieckich mediach polskojęzycznych bo przecież  według nich to Polska jest ostoją antysemityzmu …

Źródło: telewizjarepublika.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!