Wiadomości

Które branże mogą liczyć na umorzenie składek ZUS?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od maja przedsiębiorcy prowadzący salony meblowe, budowlane, oświetleniowe, a także sklepy komputerowe i sportowe, mogą liczyć na zwolnienie ze składek ZUS i postojowe. Wsparcie przysługuje również branży beauty.

Po niespełna miesiącu od jej zamknięcia, w ramach luzowania obostrzeń w poniedziałek wznowiona zostanie działalność branży beauty. Od 4 maja, 46 branż, które już wcześniej otrzymały pomoc oraz 17 kolejnych rodzajów, w tym sklepy meblarskie, budowlane oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne będą mogły liczyć na umorzenie składek ZUS i postojowe, wypłacane maksymalnie pięć razy.

Wniosek o zwolnienie ze składek można złożyć do końca czerwca. O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy zanotowali spadek przychodu, o co najmniej 40 procent – informuje TVP3 Olsztyn.

Dodatkowo, od 26 kwietnia, również mali i mikro przedsiębiorcy ujęci w nowej tarczy antykryzysowej, mogą ubiegać się o dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych. Wnioski o dotacje można składać do końca sierpnia. Szczegóły na stronie praca.gov.pl.

/TVP3Olsztyn/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!