Wiadomości

Kto zastąpi Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W piątek posiedzenie Sejmu, na którym Izba wybierze nowego marszałka – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wśród kandydatów wymienia się trzy nazwiska: Ryszarda Terleckiego, Małgorzaty Gosiewskiej oraz Małgorzaty Wasserman.

arek Kuchciński zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że w piątek złoży rezygnację ze swojej funkcji. Dymisja ma związek z opisywanymi przez media lotami marszałka Sejmu i jego rodziny rządowymi samolotami. Prezes PiS wskazał na konferencji prasowej, że Kuchciński nie złamał prawa i istniejących obyczajów, a decyzja o dymisji jest dowodem na to, że rząd słucha Polaków i służy Polsce.

Po tej decyzji rozpoczęły się spekulacje dot. Nowego marszałka niższej izby parlamentu. – Mamy wielu świetnych kandydatów. Każda z tych osób cieszy się zaufaniem społecznym – mówił Ryszard Czarnecki w rozmowie z Polsat News.

Wiadomo, że obowiązki marszałka Sejmu bezpośrednio po dymisji Kuchcińskiego obejmie Ryszard Terlecki. Regulamin Sejmu głosi, że “w przypadku rezygnacji z funkcji Marszałka Sejmu, obowiązki Marszałka Sejmu sprawuje najstarszy wiekiem wicemarszałek Sejmu”. Najstarszym spośród pięciorga wicemarszałków jest właśnie Ryszard Terlecki (PiS).

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!