Felietony

Kto zbezcześcił flagę na strajku rolników?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie milkną echa związane z pacyfikacją strajku rolników w Warszawie, jaki miał miejsce 6 marca br. Z jednej strony Instytut Ordo Iuris przygotowuje zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy Policji, którzy mieli dbać o bezpieczny przebieg zgromadzenia[1],  z drugiej strony Komenda Policji zwraca uwagę na niewłaściwe zachowanie się rolników w stosunku do barw narodowych.

Kto zbezcześcił flagę na strajku rolników? Niezmiernie cieszy fakt, że policja w kraju nad Wisłą z taką troską pochyla się nad znieważaniem prawnie chronionego symbolu narodowego jakim jest flaga Polski. Barwy biało-czerwone towarzyszyły naszym przodkom w najważniejszych momentach historii naszego narodu. Dziś niestety większość społeczeństwa zapomina o znaczeniu tych kolorów i należnym im szacunku.

Dzieje się to niestety przy społecznej aprobacie całego społeczeństwa, czego przykładem są różnego rodzaje zawody sportowe, gdzie można w dziesiątkach przykładów obserwować napisy na polskich flagach z nazwami miejscowości „aby sąsiad widział, że jestem”. Jak wyglądałaby historia polskiego czynu wojennego w czasie II wojny światowej, gdyby nad gruzami Monte Cassino powiewała biało-czerwona flaga z napisem np. Lwów, gdyż żołnierz który pierwszy wciągnął flagę na ruinach klasztoru stamtąd pochodził?

Jak nic przy obecnym braku wiedzy historycznej osoby pokroju Pawła Kowala stwierdziłyby, że to Ukraińcy zdobyli Monte Cassino, bo przecież teraz Lwów jest w granicach Ukrainy. Dlatego też wielkie uznanie należy się Policji w Polsce, że pochyla się nad tym zagadnieniem. Pytanie tylko czy przyczyną tego jest fakt, że niewłaściwe zachowanie w stosunku do barw narodowych miało miejsce w stolicy lub związane było ze strajkiem rolników, bo w odległym o 280 km Elblągu wielokrotne znieważanie polskiej flagi nie potrafiło zmotywować tamtejszej Policji do obrony narodowego symbolu.

Działacz Kresowy Jacek Boki przez wiele miesięcy zwracał uwagę opinii publicznej w Polsce na notoryczne niszczenie polskich flag na rondzie Obrońców Birczy w Elblągu[2]. Wielokrotne niszczenie symbolu narodowego zdaje się nieprzypadkowe.

Rondo poświęcone Obrońcom Birczy, którzy bohatersko (i zwycięsko) bronili siebie i własnych rodzin przed bestialską śmiercią z rąk bandytów spod znaku UPA jest dla naszych wschodnich sąsiadów kością w gardle w ich gloryfikacji zbrodniarzy narodu polskiego, którego krwawy ślad przetoczył się przez Wołyń, Małopolskę Wschodnią, Lubelszczyznę i Podkarpacie, a któremu kres położyła Operacja Wojskowa Wisła.

Pomimo, że udało się wymusić na rządzie warszawskim poprzedniej ekipy potajemne w trakcie nocy usunięcie napisu Bircza na grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie[3], podejmowane są usilnie kroki mające na zawsze wymazać z historii polskiej pamięć o naszych przodkach, którzy podjęli walkę z bandytami kierującymi się żądzą mordu ze względu na pochodzenie osób uznanych przez nich za obce.

Liczne znieważanie polskiej flagi nie wymusiło żadnych działań mających na celu uchronienie przed ponownym takim zachowaniem. Pomimo starań Jacka Boki o postawienie masztu, tamtejsze władze nie zrobiły nic. Nikt również nie wpadł na pomysł, aby w związku z licznymi celowymi aktami wandalizmu wobec polskiej flagi nie zamontować tam kamery miejskiej mającej połączenie z lokalną policją, mogącą podjąć interwencje od razu po rozpoczęciu dewastacji.

Można przyjąć za pewnik, że jeśli ktokolwiek choć raz potraktowałby w ten sposób flagę np. Izraela umieszczoną przykładowo na ulicy Bohaterów Getta, sprawcy odnalezieni byliby natychmiastowo, a w celu uniknięcia podobnych sytuacji cała rada miejska jednogłośnie przyjęłaby ustawę o zakupie masztu i całodobowym monitoringu.

Dlatego też wydaje się ze troska, jaką wyraża Policja w mieście stołecznym w związku z troską o barwy narodowe nie wynika z rzeczywistego szacunku do polskiego symbolu narodowego, lecz stanowi swoisty argument w dyskusji publicznej i służy za próbę zdyskredytowania postulatów rolników, z którymi przyjechali do uśmiechniętej Warszawy.

Źródła:

[1]https://ordoiuris.pl/wolnosci-obywatelskie/ordo-iuris-broni-rolnikow-i-zawiadamia-prokurature-w-sprawie-zachowania

[2]http://kresywekrwi.blogspot.com/2021/05/wyrzucono-kolejna-polska-flage-z-ronda.html ; http://kresywekrwi.blogspot.com/2021/10/dwunasta-polska-flaga-wyrzucona-z-ronda.html

[3]https://kresy.pl/wydarzenia/bircza-usunieta-tablicy-grobie-nieznanego-zolnierza-mon-nabiera-wody-usta-foto/

Polecamy również: Izraelski reżim nie zamierza słuchać ONZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!