Wiadomości

Ks. Sławomir Marek otrzymał zakaz udzielania się na twitterze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ks. Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach koło Strzegomia, otrzymał polecenie wycofania swoich wpisów i zawieszenia dalszej działalności na Twitterze.

Proboszcz z Dolnego Śląska skrytykował przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego za wypowiedź dla tygodnika „Niedziela”. Arcybiskup powiedział gazecie, że osoby LGBT „nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami, są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce doprowadzić do zbawienia”.

“Nie zgodzę się z ekscelencją ks. abp. Gądeckim i rzecznikiem episkopatu. Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić. Naszymi braćmi i siostrami są osoby dotknięte homoseksualizmem ale to inna historia” – napisał ks. Marek na Twitterze.

Diecezja Świdnicka poinformowała w komunikacie na stronie internetowej, że w czwartek kapłan otrzymał polecenie wycofania swoich wpisów i zawieszenia dalszej działalności na Twitterze.

„Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że wszystkich duchownych diecezji świdnickiej obowiązuje zachowywanie nauki Kościoła Katolickiego wyrażonej w nauczaniu Papieża Franciszka, dokumentach Kościoła Powszechnego oraz Konferencji Episkopatu Polski” – napisano w oświadczeniu.

/dorzeczy.pl, fot. Flicr/Stanowice Parafia/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!