Polska Wiadomości

Krzysztof Bosak: “Wszystkie prognozy ministra Szumowskiego o dwóch latach poszły w kąt”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Wszystkie prognozy ministra Szumowskiego o dwóch latach poszły w kąt. Robicie zwykłe wybory, dokładnie tak jak mówiliśmy, że byłby to najlepszy wariant – mówił Krzysztof Bosak w Sejmie.

Posłowie zebrali się we wtorek w Sejmie, aby zająć się projektem ustawy PiS dotyczącej wyborów prezydenckich w 2020 r. Zgodnie z proponowanymi przez rządzących zmianami głosowanie ma się odbyć się w lokalach wyborczych, a chętni będą mogli skorzystać z głosowania korespondencyjnego.

Podczas swojego wystąpienia Krzysztof Bosak zarzucił politykom PiS, że tym samym porzucili wszystkie zalecenia ministra Szumowskiego.

– Powoływaliście się na prognozy dotyczące zdrowia waszego ministra Szumowskiego, ale teraz chyba uważacie już, że minister nie miał racji. Wszystkie prognozy ministra Szumowskiego o dwóch latach poszły w kąt. Robicie zwykłe wybory, dokładnie tak jak mówiliśmy, że byłby to najlepszy wariant – mówił kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Bosak podkreślił w swoim wystąpieniu, że był pierwszym kandydatem w wyborach, który domagał się przesunięcia wyborów prezydenckich i który wskazywał, że PiS będzie miał problemy z przeprowadzeniem wyborów.

Poseł stwierdził, że PiS przez miesiąc zwlekał z “przyznaniem racji Konfederacji”.

Zgadzacie się z posłem Bosakiem?

Źródło: dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!