Wiadomości

Krzysztof Bosak może liczyć na wyższe poparcie niż Małgorzata Kidawa-Błońska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

z najnowszego sondażu Social Changes, przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl, wynika, że Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia oraz Krzysztof Bosak mogą liczyć na lepszy wynik w ewentualnej II turze wyborczej niż kandydatka Platformy Obywatelskiej.

Gdyby Andrzej Duda w ewentualnej II turze spotkał się z kandydatką KO Małgorzatą Kidawą-Błońską, wygrałby zdobywając 62 proc. głosów, wobec 25 proc. głosów kontrkandydatki. W starciu z dziennikarzem Szymonem Hołownią, Andrzej Duda w ewentualnej II turze zdobyłby 61 proc. głosów, wobec 28 proc. głosów dla Hołowni.

Jeśli doszłoby do II tury i Duda spotkałby się w niej z liderem PSL Władysławem Kosniakiem-Kamyszem, obecny prezydent wygrałby zdobywając 60 proc. głosów, wobec 28 proc. głosów Kosiniaka-Kamysza. Jeśli Duda w ewentualnej II turze spotkałby się z liderem Wiosny Robertem Biedroniem. Obecny prezydent mógłby wtedy liczyć na 62 proc. głosów, a Biedroń na 24 proc. głosów.

Jeśli w ewentualnej II turze znalazłby się jeden z liderów Konfederacji, kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak, Andrzej Duda wygrałby zdobywając 61 proc. głosów, wobec 26 proc. głosów dla Bosaka. Oznacza to, że kandydat Konfederacji cieszy się większym poparciem niż Małgorzata Kidawa-Błońska.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!