Wiadomości

Kryzys bombowy w Szwecji – cztery eksplozje w ciągu 24 godzin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu jednej doby na terenie Szwecji doszło do bezprecedensowej liczby zamachów bombowych, których celem były lokalne firmy i domy rodzinne.

Krótko po czwartej rano, we wtorek rano szwedzka policja została powiadomiona o wybuchu w domu rodzinnym w mieście Värnamo

– To była potężna eksplozja, frontowe drzwi zostały całkowicie zniszczone – skomentował zdarzenie funkcjonariusz policji, Peter Ström, w rozmowie z Värnamo Nyhetera.

To już drugi wybuch w tym mieście w tym roku. Wydaje się, że jest to część trwającej wojny gangów na tym obszarze.

Nieco później, mianowicie tego samego dnia wieczorem miał miejsce kolejny wybuch, tym razem na przedmieściach Sztokholmu. Policja została wezwana na miejsce około godziny 22 po głośnej eksplozji w budynku, w którym znajdują się mieszkania rodzinne i lokalne firmy. Wybuch spowodował poważne szkody materialne w pizzerii znajdującej się w budynku.

Zaledwie kilka godzin później kolejne dwie eksplozje – krótko po pierwszej w nocy z wtorku na środę została zaatakowana kolejna pizzeria, tym razem w Göteborgu.

– Według świadków to była silna eksplozja – powiedział Christer Fuxborg, rzecznik prasowy szwedzkiej policji w regionie zachodnim, który poinformował, że cztery osoby zostały aresztowane w związku z tym atakiem.

To jednak nie wszystko, jako że zaledwie kilka godzin później miała miejsce czwarta eksplozja – i to wszystko w ciągu zaledwie 24 godzin. Celem ataku był kolejny budynek mieszkalny, tym razem w mieście Landskrona. Wybuch spowodował znaczne szkody materialne w budynku. W budynku znajdującym się po drugiej stronie ulicy wyleciały szyby z okien. Warto dodać, że była to już czwarta eksplozja w tym mieście w tym miesiącu.

W roku 2017 szwedzka policja otrzymała 211 zgłoszeń dot. wybuchów. Nie ma jeszcze danych za rok 2018, ale wiadomo, że w samym tylko Malmö odnotowano około 40 zamachów bombowych i ataków z użyciem materiałów wybuchowych. Nic też nie wskazuje na to, by w tym roku sytuacja miała się poprawić.

/thegatewaypundit.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!