Wiadomości

Krwawy atak islamistów – nie żyje co najmniej 59 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Powiązane z Al-Kaidą islamistyczne ugrupowanie Asz-Szabab zaatakowało nad ranem bazę sił pokojowych Unii Afrykańskiej (UA) w Bulomarer na południu Somalii – poinformowała tamtejsza policja.

Początkowo bojownicy zdetonowali dwa samochody pułapki przed wejściem do bazy Unii Afrykańskiej, a następnie próbowali wedrzeć się na jej teren.

Do ataku przyznało się ugrupowanie Asz-Szabab. Według rzecznika tej organizacji napastnicy zabili 59 członków oddziału misji pokojowej Unii Afrykańskiej (AMISOM), tracąc przy tym 14 bojowników.

Jak poinformował Reuters, telefon rzecznika AMISOM w bazie w Mogadiszu został wyłączony i nie można było uzyskać żadnego komentarza ze strony Unii Afrykańskiej.

Asz-Szabab, ugrupowanie powiązane ze wschodnioafrykańskim odłamem Al-Kaidy, walczy o narzucenie w Somalii surowej wersji islamu. Choć ekstremiści ponieśli w ostatnich latach straty, ich ugrupowanie nadal przeprowadza krwawe ataki w wielu rejonach Somalii, a zwłaszcza w stolicy kraju.

W październiku 2017 r. w wyniku eksplozji dwóch ciężarówek z materiałami wybuchowymi, zginęło 512 osób. Był to najkrwawszy zamach w historii Somalii, za który odpowiedzialnością obarczono Al-Szabab.

Somalia jest pogrążona w krwawej wojnie domowej od 1991 r.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!