Wiadomości

Krwawe starcia na granicy strefy Gazy /na żywo/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Palestyńczycy nasilili protesty w związku z przygotowywaniami do uroczystości przeniesienia ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy. Ostatnie doniesienia mówią o 25 zabitych.

Starcia między protestującymi Palestyńczykami a izraelską armią trwają od rana. Tysiące mieszkańców Strefy Gazy zebrało się w poniedziałek w różnych punktach przy granicy z Izraelem.

W związku z otwarciem amerykańskiej ambasady Jerozolimę patrolują tysiące policjantów, w tym funkcjonariuszy służb granicznych i jednostek specjalnych. Policja informowała, że funkcjonariusze „natychmiast odpowiedzą na każdy incydent, do którego dojdzie, lub na nielegalne protesty”.

Swoją decyzję o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego prezydent USA Donald Trump ogłosił 6 grudnia 2017 roku. Wkrótce potem Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło uchwałę domagającą się anulowania tej decyzji, a skupiająca 57 państw Organizacja Współpracy Islamskiej oświadczyła, że uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela oznacza „jawną agresję”. Społeczność międzynarodowa nie uznaje Jerozolimy za stolicę Izraela.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!