Wiadomości

Dbałość o ekologię i znajomość języków obcych, czyli co powinno umieć dziecko, zanim nauczy się chodzić

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Od pierwszych dni pobytu będziemy wpajać maluchom nawyki i zachowania, które mają uczyć nie tylko chronić otaczającą ich przyrodę, dbać o jej czystość, ale także oszczędnie gospodarować jej zasobami.
Jesteśmy pewni, że dzięki naszym działaniom, absolwenci Pierwszych Kroków opuszczą progi placówki promując zdrowy, proekologiczny styl życia, który z czasem zaowocuje w ich samodzielnych działaniach na rzecz ochrony środowiska” – czytamy na stronie internetowej chorzowskiego żłobka.

Ale to nie wszystko – w żłobku dzieci uczyć się będą języka angielskiego. „Dlaczego to właśnie najmłodsi naturalnie „zanurzają się” w drugim języku i stopniowo zaczynają w nim mówić?
We wczesnym dzieciństwie możemy nauczyć się języka obcego w stopniu zbliżonym do posługiwania się językiem ojczystym. Opiekunowie towarzyszą dzieciom podczas zajęć edukacyjnych, zabawy, jedzenia, spaceru, przedstawień oraz wszelkich innych wydarzeń żłobkowych, komunikując się z nimi w dwóch językach. Chcemy, aby nasze dzieci stopniowo zaczynały nazywać zabawy po angielsku, uświadamiając sobie, że z niektórymi osobami trzeba komunikować się w drugim języku” – czytamy na stronie żłobka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!