Polska Wiadomości

Kosiniak-Kamysz premierem? Niewykluczone

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie milkną echa konsultacji, które przeprowadził prezydent Andrzej Duda z formacjami, które wprowadziły do Sejmu posłów. Po rozmowach poinformował, że obecnie dwa stronnictwa – PiS oraz KO, Trzecia Droga i Lewica – deklarują, że są w stanie zbudować większość parlamentarną. W przypadku PiS kandydatem na premiera jest Mateusz Morawiecki, a kandydatem opozycji jest Donald Tusk. Czy jednak na pewno jednemu z nich, w tzw. pierwszym kroku, prezydent powierzy misję sformowania rządu?

Kosiniak-Kamysz premierem? “Według mojej wiedzy pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji o tym, komu powierzy misję tworzenie nowego rządu”wskazało źródło “Onetu” w Pałacu Prezydenckim. Jak dodaje inny rozmówca z bliskiego otoczenia Andrzeja Dudy, ta ma zostać ogłoszona oficjalnie jeszcze przed Świętem Niepodległości, czyli 11 listopada.

Portal “Onet” podaje też, że według ich rozmówców nie jest wykluczone, że prezydent Andrzej Duda zdecyduje się wskazać całkiem inną osobę niż Mateusza Morawieckiego, czy też Donalda Tuska.

“Nasi rozmówcy wskazują, że głowa państwa może zaskoczyć tym, komu powierzy misję tworzenia nowego rządu. Choć oficjalnie na prezydenckim biurku położone zostały przez partie polityczne dwa nazwiska: Morawieckiego i Tuska to do nich nie musi ograniczyć się ostateczny wybór głowy państwa” – czytamy na “Onecie”.

Pojawiają się też głosy, że prezydent Duda może wskazać kogoś innego – prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Warto zauważyć, że Duda nie chciałby powrotu na fotel premiera lidera Platformy Obywatelskiej i jest w stanie zrobić naprawdę wiele, aby taki scenariusz się nie powtórzył.

NASZ KOMENTARZ: Biorąc tę alternatywę pod rozwagę, rzeczywiście nie jest ona najgorsza. Z jednej strony Kosiniak-Kamysz jako premier byłby bardziej propaństwowy i patriotyczny niż zadeklarowany wróg niepodległości Polski Donald Tusk. Z drugiej, nawet jeśli szef PSL nie zostałby premierem z ramienia domniemanej koalicji PiS=PSL, jego kandydatura zaprowadziłaby czysty chaos w szeregach obozu neo-Targowicy spod znaku PO i Lewicy. Same zyski.

Polecamy również: Żydzi chcą wysiedlić Palestyńczyków do Europy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!