Wiadomości

Kosiniak-Kamysz: “Nie będzie żadnych koalicji z Prawem i Sprawiedliwością w sejmikach wojewódzkich”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie będzie żadnych koalicji z Prawem i Sprawiedliwością w sejmikach wojewódzkich – oznajmił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, dodając, że porozumienia są możliwe na niższych szczeblach samorządu.

– Nie będziemy upolityczniać dziury w drodze – wyjaśniał polityk.

– Nic się nie zmieniło – tłumaczył Kosiniak Kamysz pytany w TVN24 o porozumienia radnych jego partii z Prawem i Sprawiedliwością w niektórych samorządach. Dziennikarz wspomniał powiaty: chełmski, gdzie taką koalicję już zawarto, i białogardzki, gdzie prowadzone są w tej sprawie rozmowy.

Prezes PSL tłumaczył, że mówiąc o braku możliwości zawierania koalicji z PiS, on i inni ludowcy mieli na myśli „poziom polityczny”, za który uznał sejmiki wojewódzkie. Według Kosiniaka-Kamysza to Prawo i Sprawiedliwość zmieniło retorykę i dziś próbuje „głaskać PSL po głowie”.

– Ciężko uwierzyć mi w tę troskę PiS-u wobec PSL, ponieważ przez ostatnie miesiące pluli nam w twarz, wylewali wiadro pomyj – mówił Kosiniak-Kamysz, dodając, że PSL mimo to osiągnęło dwucyfrowy wynik, co uznał za sukces. Jego zdaniem to właśnie jest przyczyna, która uniemożliwia współpracę w sejmikach wojewódzkich.

Prowadzący poprosił szefa PSL o odniesienie się do decyzji przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego, który zawiesił w prawach członka partii radnych powiatu koneckiego z SLD. Powodem było podjęcie przez nich rozmów koalicyjnych z PiS.

– Tylko ile takich powiatów będzie? Jak zawiesi za chwilę wszystkich swoich działaczy, to nie wiem, czy to jest najlepsza droga – ocenił Kosiniak-Kamysz.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!