Wiadomości

Korupcja w Służbie Więziennej, sześć osób zatrzymanych przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sześć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w śledztwie dotyczącym wręczania korzyści majątkowych funkcjonariuszom Służby Więziennej.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie zatrzymali sześć osób, w tym dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej- Dyrektora i Zastępcę Dyrektora jednego z Zakładów karnych województwa zachodniopomorskiego. Czynności realizowane były wspólnie z funkcjonariuszami Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Jednocześnie agenci CBA przeszukali i zabezpieczyli materiały dowodowe na terenie trzech placówek penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Szczecinie oraz mieszkań prywatnych.

W oparciu o zgromadzone w toku postępowania materiały dowodowe zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne oraz przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych. Śledztwo dotyczące wręczania korzyści majątkowych funkcjonariuszom Służby Więziennej obejmuje lata 2019-2020.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!