Wiadomości

Koronawirus z Wuhan zabił już ponad 360 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Narodowa komisja zdrowia Chin podała w poniedziałek rano czasu lokalnego, że liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła do 361 – poinformowały agencje. To wzrost o 57 zgonów w porównaniu z danymi z dnia poprzedniego.

Odnotowano także 2829 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – informuje agencja Reutera. Bilans osób zakażonych wzrósł zatem do 17 205.

W Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia nowego koronawirusa, w ostatnich 24 godzinach zmarło 56 osób. Jeden śmiertelny przypadek odnotowano w mieście Chongqing w środkowych Chinach. Do tej pory tylko jeden zgon miał miejsce poza Chinami – na Filipinach.

Poprzednie oficjalne dane chińskiej komisji zdrowia, podane 24 godziny wcześniej, mówiły o 304 ofiarach śmiertelnych oraz 14 380 przypadkach zakażenia.

W Europie zakażonych jest 25 osób. Dwa kolejne przypadki zgłosił Niemiecki Czerwony Krzyż, co oznacza, że w Niemczech jest 10 osób z infekcją. We Francji potwierdzono sześć zakażeń, po dwa odnotowano w Rosji, Włoszech i Wielkiej Brytanii, po jednym w Finlandii, Szwecji i Hiszpanii.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!