Wiadomości

Kornel Morawiecki: Chcemy Europy pierwszej w świecie, wielkiej Europy od Atlantyku do Pacyfiku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wystartujemy w wyborach do Parlamentu Europejskiego wspólnie z komitetem „Jedność Narodu” Romualda Starosielca. Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia, wystartuję z okręgu dolnośląsko-opolskiego – zapowiedział Kornel Morawiecki.

Na konferencji prasowej we Wrocławiu szef partii i koła poselskiego Wolni i Solidarni poseł Kornel Morawiecki zapowiedział, że będzie się ubiegać o mandat eurodeputowanego ze wspólnej listy z Komitetem Wyborczym „Jedność Narodu”.

– Ta nazwa komitetu „Jedność Narodu” jest dla nas zobowiązaniem, ponieważ mamy obecnie w Polsce bardzo silny podział polityczny i społeczny. Z jednej strony Zjednoczona Prawica, z drugiej Koalicja Europejska. Niektórzy mówią, że tylko te ugrupowania wejdą do Parlamentu Europejskiego. Ten podział nas strasznie osłabia, dlatego składamy ofertę, podejmujemy próbę. Zwracamy się do tych Polaków, których ten podział zmęczył. Chcemy naprawdę jedności narodu – zapewnił Kornel Morawiecki.

Dodał, że jego ugrupowanie ma program na wybory europejskie, w którym chce silnej i wielkiej Europy.

– Chcemy Europy pierwszej w świecie, wielkiej Europy od Atlantyku do Pacyfiku ze Wschodem, z Rosją, Europy demokratycznej, duchowej, wierzącej w swoją kulturę. Przeszłość europejska jest naprawdę wielka i chcemy ją zachować. Taka wielka Europa będzie stabilizowała świat, dawać pokój z Rosją, a Polska w środku tej Europy ma być spoiwem – spoiwem duchowym, historycznym, geograficznym. To jest nasza główna rola, rola Polski i chcemy ją wypełniać – powiedział Morawiecki.

Dodał, że chce kandydować do PE z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Zaapelował o poparcie.

– Wystartujemy, jeśli zbierzemy odpowiednią liczbę podpisów. Proszę o poparcie, zachęcam też, by zgłaszać się na nasze listy, bo nie mamy jeszcze wszystkich kandydatów – stwierdził szef Wolnych i Solidarnych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!