Wiadomości

Korespondentka TVP w Rzymie odsunięta od obowiązków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów” – poinformowano w komunikacie Telewizji Polskiej. Jak zaznaczono, w TVP nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu. „Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę” – wskazano.

Korespondentka TVP w Rzymie Magdalena Wolińska – Riedi napisała w sieci, że nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę. Stwierdziła również, iż „Polacy wyssali nienawiść z mlekiem matki”. TVP wydało w tej sprawie krótkie oświadczenie.

„Dziennikarz Telewizji Polskiej zgodnie z zasadami etyki powinien traktować media społecznościowe, jako formę publicznej wypowiedzi, mając na uwadze, że także tam reprezentuje Telewizję Polską S.A. oraz że prywatne wypowiedzi dziennikarzy powszechnie kojarzonych z TVP S.A. mogą być postrzegane jako jej stanowisko i mieć znaczący wpływ na opinie o TVP S.A.” – napisano. Jak dodano, Magdalena Wolińska-Riedi decyzją przełożonych została odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!