Wiadomości

Korea Północna wystrzeliła kolejne pociski. Alarm w Japonii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sztab wojskowy Korei Południowej przekazał, że w czwartek rano czasu miejscowego Korea Północna wystrzeliła kolejne pociski balistyczne.

Jeden z pocisków miał oddzielić się i wpaść do morza między Półwyspem Koreańskim a Japonią – podało CNN. W czwartkowym oświadczeniu szef Sztabów Korei Południowej oznajmił, że powtarzające się wystrzelenia pocisków balistycznych przez Pjongjang “są poważną prowokacją, która szkodzi pokojowi i stabilności nie tylko Półwyspu Koreańskiego, ale także społeczności międzynarodowej”.

W związku z zagrożeniem, wojska w Seulu mają utrzymać “stanowczą postawę gotowości do zdecydowanej reakcji na wszelkie prowokacje ze strony Korei Północnej, jednocześnie śledząc i monitorując wszystkie ruchy”.

W Japonii wystrzały z Korei Północnej sprawiły uruchomienie alarmu ostrzegawczego. Japońskie ministerstwo obrony oceniło jednak ostatecznie, że pocisk nie przeleciał nad samą Japonią. Zdaniem resortu, Korea Północna wystrzeliła w czwartek rano czasu miejscowego co najmniej trzy pociski balistyczne, w tym prawdopodobnie ICBM, czyli rakietowy pocisk balistyczny międzykontynentalnego zasięgu.

Możliwe, iż pocisk został wystrzelony z zachodniego wybrzeża Korei Północnej i przeleciał około 750 kilometrów na maksymalnej wysokości około 2000 kilometrów, a następnie wpadł do Morza Japońskiego, znanego również jako Morze Wschodnie, czyli azjatyckiego morza przybrzeżnego Oceanu Spokojnego, na wschód od Półwyspu Koreańskiego.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!