Wiadomości

Kontrataki ISIS w prowincjach Rakka i Homs, zmasowane ataki rosyjskiego lotnictwa w rejonie As-Suhny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pojawiły się doniesienia, że wczoraj wieczorem rosyjskie lotnictwo przeprowadziło kilka nalotów w rejonie miasta As-Suhna, które wciąż pozostaje w rękach ISIS, o czym pisaliśmy wczoraj:

Syryjskim wojskom rządowym wciąż nie udało się zdobyć As-Suhny

Wokół broniącego miasta zgrupowania ISIS syryjskim wojskom rządowym udało się w piątek zamknąć pierścień okrążenia, jednak nie był on zbyt szczelny.

Jak wynika z informacji podanej przez libańską agencję Al Masdar News, w wyniku rosyjskich nalotów zginęły dziesiątki bojowników oraz zniszczono kilka pojazdów wojskowych ISIS. Korzystając ze wsparcia rosyjskiego lotnictwa, wojskom syryjskim i oddziałom samoobrony szyickiej udało się zająć kilka strategicznych pozycji wokół As-Suhny.

Tymczasem na południowym – wschodzie prowincji Homs bojownicy ISIS przeprowadzili kontratak na pozycje syryjskich wojsk rządowych w rejonie stacji T-2. Według danych portalu Al Masdar News, w wyniku zaciekłych walk, do jakich tam doszło, zabitych zostało 22 żołnierzy syryjskich i ich szyickich sojuszników. Rannych zostało kolejnych 40 żołnierzy.

Z kolei związana z ISIS agencja Al-Amak twierdzi, że w walkach tych zginęło co najmniej 70 żołnierzy syryjskich. Prócz tego, jeden z prorządowych bojowników został wzięty do niewoli i zabity.

Także w południowej części prowincji Rakka, bojownicy ISIS odnotowali spory sukces w walkach z wojskami rządowymi. Jak wynika z informacji, która pojawiła się na Twitterze kanału Newsjorf, dziś rano zdołali oni odzyskać kontrolę nad leżącą w południowo – wschodniej części prowincji Rakka miejscowością Szuaib Al-Fatim (na południe od miasta Madan-Dżadid).

Wcześniej informowano, że wojska syryjskie zajęły Szuaib Al-Fatim, sukces nie okazał się jednak trwały. Wkrótce bowiem pojawiły się doniesienia, że bojownicy ISIS miejscowość tę odbili. Brak jest doniesień o stratach w toku tychże walk.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!