Wiadomości

Koniec wyjazdowego spotkania klubu PiS. Co z Ziobrą?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas poniedziałkowego posiedzenia klubu omówiliśmy przebieg głosowań w Sejmie, omówiliśmy kwestie pewnego wzmożenia dyscypliny przez posłów. Jesteśmy dobrej myśli. Mamy większość. Wygramy głosowania – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki, cytwany przez portal tysol.pl.

Posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS, który zebrał się w centrali ugrupowania przy ul. Nowogrodzkiej trwało ponad godzinę. Terlecki powiedział dziennikarzom, że prawdopodobnie było to ostatnie takie spotkanie w tym roku.

“Spotkaliśmy się przed bardzo ważnym posiedzeniem Sejmu, na którym odbędzie się najważniejsze w tym roku głosowanie, mianowicie głosowanie budżetowe; wszystko wskazuje na to, że odbędzie się ono w czwartek” – mówił Terlecki. Dodał, że parlamentarzyści omówili przebieg głosowań, a także “kwestię pewnego wzmożenia dyscypliny przez posłów”.

“Jesteśmy dobrej myśli. Mamy większość. Wygramy głosowania” – podkreślił Terlecki. Pytany, czy Solidarna Polska będzie głosowała razem z PiS za budżetem państwem, szef klubu odparł: “Oczywiście”. Dodał także, że jego formacja ma policzone głosy.

Terlecki był też pytany o kwestię powołania komisji weryfikacyjnej ds. polskiej polityki energetycznej. “Prawdopodobnie ogłosimy termin zgłaszania kandydatów do komisji weryfikacyjnej. Ten termin zostanie tak skonstruowany, żeby na początku przyszłego roku ta komisja powstała” – zapowiedział.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek oświadczył, że podczas spotkania klubu “najczęściej padało: mobilizacja, mobilizacja i jeszcze raz mobilizacja”. “Nie tylko w parlamencie, ale również w terenie. I tak właśnie będziemy działać, aktywnie również w poszczególnych okręgach, gminach” – relacjonował.

Jak dodał, politycy PiS będą przypominać “o tym, co w tym trudnym czasie dla wielu Polaków zostało zrobione i podkreślać tę jakże ważną różnicę pomiędzy rządem PiS, a tymi, którzy chcą z nami konkurować, czy tymi którzy rządzili poprzednio. Będziemy pokazywać tę różnicę, jaki wówczas decyzje zapadały, a jakie decyzje zapadają dzisiaj” – mówił Bochenek. “Nie chcemy po prostu, aby doszło jeszcze raz do tego ponownego oszustwa Platformy Obywatelskiej i PSL” – dodał.

Politycy byli też pytani o sytuację wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. “My jesteśmy jednością. Zjednoczona Prawica jest cały czas zjednoczona i wbrew temu co chciałby TVN24, naprawdę się nie rozpadniemy. Na pewno obronimy naszego ministra sprawiedliwości, na pewno przegłosujemy również budżet i będziemy pracować dalej dla Polaków” – odparł Bochenek odpowiadając na pytanie stacji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!