Wiadomości

Konflikt w STOP NOP. Justyna Socha nie jest już prezesem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Awantura w szeregach stowarzyszenia STOP NOP. Justyna Socha rezygnuje z funkcji prezesa, a zarząd składa na nią zawiadomienie do prokuratury. Była prezeska stowarzyszenia Justyna Socha miała nie rozliczyć się z pieniędzy zebranych podczas licznych zbiórek. Śledztwo w tej sprawie już trwa – informuje Głos Wielkopolski.

W poniedziałek Justyna Socha, dotychczas związana ze stowarzyszeniem STOP NOP, oświadczyła w mediach społecznościowych, że złożyła rezygnację z funkcji prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, którą to pełniła od 2011 roku. W tym samym poście postanowiła również prosić o wsparcie finansowe na kontynuację swojej działalności i pomoc prawną.

Jak przypomina Głos Wielkopolski, poznańska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie podejrzenia przywłaszczenia co najmniej 470 tys. zł pochodzących ze zbiórek publicznych. Zawiadomienie na Justynę Sochę, szefową Stowarzyszenia „STOP NOP”, złożył były poseł Samoobrony Zbigniew Nowak. Nadal nie postawiono zarzutów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!