Polska Wiadomości

Konferencja “Polski złoty – historia i znaczenie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We współpracy z Narodowym Bankiem Polskim Towarzystwo Ekonomistów i Przedsiębiorców im. Juliana Dunajewskiego zorganizowało serię trzech konferencji w ramach projektu “Polski złoty – historia i znaczenie”.

Odbyła się konferencja “Polski złoty – historia i znaczenie”. Projekt ten był odpowiedzią na kryzys zaufania do rodzimej waluty, zarówno pod kątem wewnętrznym (społecznym) oraz ekonomicznym i pragnieniem zatrzymania trendów zmierzającym do wprowadzenia euro.

Realizacja projektu miała na celu poszerzanie wiedzy  o złotówce, jak i świadomości znaczenia narodowej waluty w gospodarce i społeczeństwie.

Podczas trzech spotkań (9 września w Warszawie, 30 września w Brzozowie i 7 października w Łodzi) Towarzystwo Ekonomistów i Przedsiębiorców im. Juliana Dunajewskiego zaprezentowało zrealizowane w ramach projektu filmy “Wartość polskiego złotego” oraz “Znaczenie polskiej waluty”. Obok projekcji przybyli na spotkania mogli przysłuchiwać się panelom dyskusyjnym z udziałem zaproszonych ekspertów.

Tutaj można obejrzeć spot kampanii:

NASZ KOMENTARZ: Posiadanie własnej waluty i banku centralnego jest bardzo ważnych wyznacznikiem suwerenności danego kraju. Nie możemy pozwolić, by zlikwidowano złotówkę na rzecz euro. Nie zapominajmy jednak, że równie ważne jest utrzymanie w obiegu gotówki.

Polecamy również: Lewicowy poseł twierdzi, że na Podlasiu są pochowani nachodźcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!