Polska Wiadomości

Konfederacja wysoko w statystykach na Twiterze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal nczas.com portal „Polityka w sieci” sporządził listę najmocniej angażujących się na Twitterze polityków i influencerów politycznych. Wysoko w zestawieniu znaleźli się politycy Konfederacji, jednak to nie oni wiodą prym.

Pierwsza dziesiątka najbardziej zaangażowanych polskich kont politycznych w platformie mediów społecznościowych Twitter może być dla wielu zaskoczeniem.

Bardzo wysoko są bowiem nie najmłodsi politycy, a ci, którzy mają wieloletnie doświadczenie.

Na pierwszym miejscu podium jest Roman Giertych z wynikiem 353 tysięcy reakcji, komentarz lub udostępnień. Na drugim miejscu jest Europoseł Radosław Sikorski, który ma 260 tys. interakcji. Podium zamyka Michał Szczerba.

Na dalszych miejscach znaleźli się: Franek Sterczewski (135 tys. interakcji), Marek Belka (119 tys.) i – tu niektórzy mogą być zaskoczeni – Leszek Miller (119 tys.).

Na 8. miejscu znajduje się Janusz Piechociński (104 tys.), a pierwszą dziesiątkę zamyka poseł Konfederacji – Krzysztof Bosak (90 tys.).

 

Drugą dziesiątkę otwiera Marek Jakubiak (86 tys.). Na 12. miejscu jest Donald Tusk (84 tys.), a na 13. Krystyna Pawłowicz (78 tys.).

Na 14. pozycji znajduje się poseł Konfederacji i lider struktur partii KORWiN na Kaszubach – Artur Dziambor (74 tys.).

Sławomir Mentzen, członek Konfederacji, ekonomista i właściciel browaru „Mentzen” – znalazł się na 17. miejscu (65 tys.).

 

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN i lider wolnościowego skrzydła Konfederacji – jest na 28. miejscu z wynikiem 45 tys. interakcji.

Prezydent Andrzej Duda jest dopiero na 32. miejscu (41 tys.). Trzy miejsca dalej jest Witold Tumanowicz z Konfederacji (39 tys.).

Na 37. miejscu znajduje się ekonomista Robert Gwiazdowski (38 tys.)- na równi z nim jest Konrad Berkowicz (38 tys.), a zaraz za nimi – Robert Winnicki (35 tys.).

Szymon Hołownia (33 tys.) zajmuje 41. miejsce, Klaudia Jachira (29 tys.) – 44.

Poseł Grzegorz Braun z konserwatywnego skrzydła Konfederacji uplasował się na 60. miejscu z wynikiem 19 tys. interakcji.

Jacek Wilk (12 tys.), były poseł i ekspert prawny Konfederacji, zajmuje 85. miejsce.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!