Wiadomości

Konfederacja poprze kandydata PiS na rzecznika praw obywatelskich?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Winnicki przyznał, że politycy z Konfederacji rozważają poparcie kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego na RPO – informuje portal dorzeczy.pl.

Do tej pory swojego kandydata zgłosiło tylko Prawo i Sprawiedliwość. Jest nim poseł tej partii Bartłomiej Wróblewski, który zasiada w Sejmie od 2015 roku. Cztery lata temu opracował wniosek do TK o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy antyaborcyjnej w części dotyczącej przerywania ciąży ze względu na poważne wady płodu. Z wykształcenia Wróblewski jest prawnikiem, specjalistą w dziedzinie prawa konstytucyjnego.

Do ewentualnego wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich odniósł się poseł Konfederacji Robert Winnicki. Polityk stwierdził, że jego partia nie wyklucza poparcia kandydata PiS.

– Myślę, że Bartłomiej Wróblewski jest najsensowniejszym kandydatem ze strony rządu, który się do tej pory pojawił. Nasz kandydat niestety nie uzyskał większości, profesor Gwiazdowski. Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku temu i szereg kolegów też moich z Konfederacji skłaniamy się ku temu, aby tę kandydaturę poprzeć. Prawdopodobnie niektórzy tam się wstrzymają od głosu, niektórzy być może zagłosują inaczej– stwierdził Robert Winnicki w rozmowie z Radiem Wnet.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!