Polska Wiadomości

Sośnierz: mieliśmy pokemony na listach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spływają dane z PKW. Przeliczono głosy z ponad 3 proc. obwodów. Oficjalne dane PKW z komisji wyborczych pochodzą jak dotąd z 40 proc. obwodów. Nie są oczywiście reprezentatywne dla skali kraju.

Konfederacja i pokemony na listach. Dotychczas ujawnionymi, szacunkowymi wynikami, zmartwieni są zwłaszcza politycy i sympatycy Konfederacji.

– Jeśli te wyniki się utrzymają, a pewnie z grubsza się utrzymają – tak, z pewnością jesteśmy przegranymi. Stolik się utrzymał – przyznał Dobromir Sośnierz z Konfederacji w powyborczym programie stacji Polsat News.

Prowadząca Agnieszka Gozdyra zapytała, co się stało, że jego partia – mająca kilka miesięcy temu w sondażach około 15 proc. – spadła do poziomu 6-7 proc. -Wszyscy rzucili się trzymać stolik, który chcieliśmy wywrócić i utrzymali. Pierścień ognia skierowany przeciwko nam ze strony mediów i partii politycznych, często z niewybrednymi atakami w naszym kierunku, przypisywanie głupot o jedzeniu słów, koalicji z PiS, przekręcanie programu – wyliczył Sośnierz.

Przyznał, że były też błędy popełnione przez samą Konfederację. -Pokemony na listach różne, które nam powyciągano… To są błędy, które popełniono przy obsadzaniu list – podkreślił.Sośnierz stwierdził też, że przyczyną wyniku Konfederacji jest “suma różnych czynników” i ma z tego względu “poczucie rozczarowania”. Jego wypowiedź można obejrzeć tutaj.

Wyniki na chwilę obecną, po przeliczeniu 40% głosów:

  • PiS – 39,26 proc.
  • KO – 27,03 proc.
  • Trzecia Droga – 14,25 proc.
  • Nowa Lewica – 8,06 proc.
  • Konfederacja – 7,39 proc.
  • Bezpartyjni Samorządowcy – 1,90 proc.
  • Polska Jest Jedna – 1,68 proc.
NASZ KOMENTARZ: Ze środowiska Magna Polonia wyszła inicjatywa sprawdzenia list Konfederacji w poszukiwaniu szurii i sośnierzowskich “pokemonów”. Władze Konfederacji nie zdecydowały się na to i teraz zapewne żałują, co potwierdzają słowa Dobromira Sośnierza. Swoją drogą, sam Sośnierz jest takim “pokemonem”. Pamiętamy np. jego głupawe występy w sekcie protestanckiego przestępcy Pawła Chojeckiego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!