Wiadomości

Koncert “Uwolnić Basię na święta” w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O godzinie 18.00 w lokalu Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie rozpoczął się koncert „Uwolnić Basię na święta”. Artyści dopisali, a sala wypchana jest słuchaczami po brzegi.

W koncercie biorą udział tacy artyści jak Jan Pietrzak, Andrzej Kołakowski, Tadeusz Polkowski, Norbert „Smoła” Smoliński, Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, czy Bartek Kalinowski.

Na koncert dla Barbary Poleszuk przybyły tłumy, a jednym z gości jest mecenas Basi.

Historia Barbary Poleszuk rozpoczęła się na początku lipca 2016 r. w Białowieży, gdzie zarząd główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Polsce oraz Białowieski Ośrodek Kultury zorganizowały imprezę o nazwie „Kupale”. Wtedy to działaczka patriotyczna z Hajnówki, miała podrapać policjanta w rękę.

Sprawa jest bulwersująca, ponieważ nie ma jednoznacznych dowodów potwierdzających winę 26-letniej kobiety.

– Pani Barbara Poleszuk jest więźniem politycznym! Na wyrok skazujący mogły wpłynąć jej poglądy – mówił „Codziennej” prof. Wojciech Polak z Kolegium IPN.

Barbarę Poleszuk skazano za to przestępstwo na cztery miesiące więzienia. Wyrok przed sądem w Hajnówce zapadł w sierpniu 2017 r., a 26-latka do więzienia trafiła 26 października br., na dwa dni przed ślubem swojego brata.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!