Świat Wiadomości Wiara

Komunistyczna Partia Chin wypowiedziała wojnę świętom Bożego Narodzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl Komunistyczna Partia Chin ograniczyła możliwości świętowania Bożego Narodzenia. Restrykcje dotyczą zarówno uroczystości w kościołach jak i poza nimi. Jak podaje znany magazyn Bitter Winter, który od lat informuje o sytuacji wolności wyznawania wiary w Państwie Środka, ograniczenia nałożono pod pretekstem walki z Covid-19. W istocie chodzi jednak o uderzenia w Boże Narodzenie jako zakazane zachodnie święto, jak można przeczytać w dokumencie, do którego dotarła cytowana strona.

Według Bitter Winter nie ma wątpliwości, że w restrykcjach chodzi o forsowanie polityki sinizacji kultury, to znaczy usuwania z przestrzeni chińskiej wszystkiego, co ma związek z Zachodem.

Dotyczy to także wiary chrześcijańskiej. Strona podaje, że Komunistyczna Partia Chin pozwala teraz na kolportowanie jedynie bardzo nielicznej liczby zdjęć z obchodów świąt Bożgo Narodzenia; w dodatku tylko z kilku kościołów ściśle kontrolowanych przez władze państwowe.

Zgodnie z informacjami Bitter Winter, wytyczne wydano w sekrecie, żeby nie prowokować krytycznych komentarzy ze strony zachodniej.

W cytowanym przez portal dokumencie można przeczytać, że święta Bożego Narodzenia są w Chinach nośnikiem kultury i zachodnich wartości, co szkodzi dziedzictwu chińskiemu.

Stąd należy to zwalczać; władze zachęcają do donosicielstwa w przypadku zaobserwowania jakichś Bożonarodzeniowych uroczystości; dotyczy to zwłaszcza nauczycieli i uczniów.

W 2018 roku Stolica Apostolska zawarła z Państwem Środka porozumienie dotyczące mianowania biskupów. Doprowadziło ono do przejęcia przez Pekin kontroli nad dużą częścią hierarchii katolickiej. Komuniści starali i nadal starają się wykorzystać porozumienie do zniszczenia podziemnego Kościoła. Nie wiadomo, jakie korzyści z umowy mają wierzący katolicy. Mimo zawarcia porozumienia media regularnie informują o kolejnych aktach ograniczania wolności wyznawania wiary katolickiej.

Więksi od nich próbowali…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!