Europa Świat Wiadomości

Były kanclerz Austrii Sebastian Kurz dostał pracę w… Dolinie Krzemowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal nczas.com były kanclerz Austrii Sebastian Kurz zaliczył miękkie lądowanie. Już w lutym rozpocznie pracę na kierowniczym stanowisku w Dolinie Krzemowej w USA.

Nie minął jeszcze miesiąc, gdy Kurz wygłosił deklarację o całkowitym wycofaniu się z polityki, a już znalazł nowe, eksponowane stanowisko.

Kurz ogłosił swoją decyzję 2 grudnia. Oficjalnie umotywował ją narodzinami syna i chęcią poświęcenia czasu rodzinie. Zadeklarował, że całkiem odchodzi z polityki i rezygnuje z wszelkich pełnionych funkcji, w tym – przewodniczącego Austriackiej Partii Ludowej (OeVP).

Wcześniej zarzucono mu defraudację środków publicznych i korupcję. Miał m.in. zamawiać korzystne wyników sondaży i pochlebne relacji na temat rządu w mediach należących do wpływowej austriackiej grupy medialnej Österreich. W zamian grupa miała dostawać zlecenia na druk rządowych wkładek reklamowych. Media donoszą także o wypłaceniu 120 tys. euro w gotówce przez osoby blisko związane z Kurzem.

Kurz od początku usilnie zaprzecza wszelkim oskarżeniom i zapowiada, że swej niewinności dowiedzie w sądzie. Twierdzi też, że za swoją działalność polityczną czuje się „osaczany i ścigany”. Procesy sądowe będą ciągnęły się zapewne przez długie lata.

Gazeta „Kronen Zeitung” donosi, że na początku lutego Kurz rozpocznie nową pracę „w globalnej firmie w Dolinie Krzemowej”. Wiadomo na razie, że umowa została już podpisana, a więcej informacji już wkrótce zostanie podanych do publicznej wiadomości.

„W przyszłości były kanclerz będzie prowadził klasyczne życie menedżerskie między San Francisco, Wiedniem, Niemcami i Szwajcarią. Susanne i syn będą mu w tym częściowo towarzyszyć. Ponadto, najprawdopodobniej obejmie funkcje w międzynarodowych radach nadzorczych” – pisze dziennik i powołując się na znajomych Kurza dodaje, że eks-kanclerz „stanowczo wyklucza powrót do polityki”.

Miękko wylądował…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!