Wiadomości

Komitet wyborczy Trzaskowskiego oficjalnie żąda powtórzenia wyborów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W proteście, który komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego złożył w Sądzie Najwyższym, znalazło się żądanie powtórzenia wyborów prezydenckich – informuje Onet.

Portal dotarł do tego dokumentu i przeanalizował jego treść. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie żąda w nim powtórzenia wyborów prezydenckich.

W proteście znalazły się m.in. zarzuty wobec TVP dotyczące “przygotowywania oraz finansowania ze środków publicznych Telewizji Polskiej S.A. materiałów wyborczych kandydata Andrzeja Dudy”.

Komitet kandydata Koalicji Obywatelskiej zarzuca też rządowi Mateusza Morawieckiego, że włączył się w kampanię i “nachalnie promował” Andrzeja Dudę. W innym miejscu dokument wskazuje na niszczenie kart wyborczych oraz “dopisanie podczas liczenia oddanych głosów dodatkowego znaku X na szkodę” Trzaskowskiego.

Onet zwraca uwagę, że oficjalnie żądanie powtórzenia wyborów to zaprzeczenie deklaracji szefa sztabu wyborczego Trzaskowskiego, Cezarego Tomczyka z PO, który dwa dni po głosowaniu oświadczył, że ani on sam, ani Trzaskowski nie kwestionują wyniku wyborów.

W drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 12 lipca, Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów, natomiast jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski – 48,97 proc. Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

/onet.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!