Wiadomości

Komisja Europejska wprowadza przeciwskazania do szczepienia drugą dawką AstraZeneki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja Europejska wprowadziła przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po pierwszym szczepieniu produktem Vaxzevria, wyprodukowanym przez AstręZenekę – poinformował na stronie Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jego prezes Grzegorz Cessak.

Prezes przypomniał, że Komisja Europejska 26 maja opublikowała zmianę dotyczącą dopuszczenia do obrotu w Unii Europejskiej szczepionki przeciw COVID–19, Vaxzevria firmy Astra Zeneca AB wraz z charakterystyką produktu leczniczego, oznakowaniem opakowań i ulotką dla pacjenta.

– Zmiana wprowadza przeciwwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po szczepieniu produktem leczniczym Vaxzevria i dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ostrzeżeń, środków ostrożności i działań niepożądanych – wyjaśnił Cessak.

Charakterystyka produktu leczniczego wraz z ulotką dla pacjenta dostępna jest na tej stronie.

Vaxzevria to szczepionka dopuszczona na unijny rynek w styczniu tego roku. To preparat dwudawkowy, podawany domięśniowo. Szczepienia tym preparatem zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia od 17 maja wykonuje się przy zachowaniu odstępu między dwiema dawkami, wynoszącego co najmniej 35 dni, pięć tygodni. Nie dłużej jednak niż 84 dni.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!