Wiadomości

Komiks “Dilbert” znika z amerykańskiej prasy. Jego autor znalazł się na czarnej liście

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jeśli prawie połowa wszystkich czarnych nie zgadza się z białymi ludźmi – według tej ankiety, nie według mnie – to jest to grupa nienawiści – powiedział Scott Adams, rysownik “Dilberta”, w środę w swoim programie “Prawdziwa kawa ze Scottem Adamsem” na YouTube. W ten sposób skomentował on wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę Rasmussen Reports, w której tylko 53 proc. czarnoskórych Amerykanów zgodziło się ze stwierdzeniem: “bycie białym jest w porządku”.

– Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Powiedziałbym, że biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy, najlepszą radą, jaką dałbym białym ludziom, jest ucieczka od czarnych, po prostu wy…ć, bo nie ma na to rady” – mówił Scott Adams, rysownik “Dilberta”.

W efekcie został oskarżony o rasizm. Sieć USA Today Network, która obsługuje setki gazet, poinformowała, że zrezygnowała z wieloletniej współpracy z komiksem “Dilbert”; dołączyły do niej The Washington Post i The Plain Dealer. Adams w reakcji na to napisał na Twitterze, że jedynie “radził ludziom, aby unikali nienawiści”. Zauważył przy okazji, że cenzura nałożona na jego kreskówki świadczy, iż wolność słowa w Ameryce jest przedmiotem ataku. 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!