Wiadomości

Były minister skarbu w rządzie PO-PSL, a obecnie sekretarz Warszawy zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj Włodzimierza K., byłego Ministra Skarbu Państwa. Zatrzymanie ma związek z prowadzonym śledztwem w sprawie przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy przy realizacji zamówień publicznych dla firm zajmujących się wywozem i utylizacją nieczystości z terenu miasta stołecznego Warszawy.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj Włodzimierza K, byłego Ministra Skarbu Państwa, a obecnie Sekretarza Miasta Warszawy. W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś Włodzimierza K. Jednocześnie funkcjonariusze przeszukali siedem związanych z nim nieruchomości, zlokalizowanych na terenie trzech województw.

Śledztwo dotyczy m.in. korupcji i powoływania się na wpływy. Na początku lutego br. do tej sprawy zatrzymano już Rafała B. – byłego wiceministra Skarbu Państwa i prezesa Pracodawców RP oraz trzech innych przedsiębiorców.

Po doprowadzeniu do prokuratury Włodzimierz K. usłyszy dziś zarzuty i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego. Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!