Wiadomości

Kombatanci domagają się od władz PO usunięcia z partii skompromitowanych radnych z Białegostoku i Żyrardowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie wystosowało list do władz Platformy Obywatelskiej. Kombatanci domagają się w nim usunięcia z partii radnych z Białegostoku i Żyrardowa, którzy głosowali za zmianą nazw ulic w tych miastach upamiętniających „Łupaszkę” i „Nila”.

W poniedziałek Rada Miasta Białystok przegłosowała zmianę nazwy ulicy im. mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” na ulicę Podlaską. Z kolei Rada Miasta Żyrardów przywróciła nazwę ulicy Jedności Robotniczej, która do tej pory nosiła nazwę Generała Nila-Fieldorfa.

Pisaliśmy o tym na naszych łamach:

Nie chcą ulicy polskiego patrioty – Rada Miasta Białystok podjęła uchwałę w sprawie ulicy „Łupaszki”

W Żyrardowie, głosami radnych PO, przyjęto uchwałę zmieniającą ulicę gen. Fieldorfa-Nila na Jedności Robotniczej!

W piątek rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie Jerzy Bukowski wystosował oświadczenie, w którym „apeluje do statutowych władz Platformy Obywatelskiej o wyciągnięcie surowych konsekwencji – aż do usunięcia z partii włącznie – wobec wszystkich jej radnych z Białegostoku i z Żyrardowa, którzy zagłosowali za pozbawieniem ulic w tych miastach majora Zygmunta Szendzielarza i generała Emila Fieldorfa”.

Oto treść listu:

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje do statutowych władz Platformy Obywatelskiej o wyciągnięcie surowych konsekwencji – aż do usunięcia z partii włącznie – wobec wszystkich jej radnych z Białegostoku i z Żyrardowa, którzy zagłosowali za pozbawieniem ulic w tych miastach majora Zygmunta Szendzielarza-„Łupaszki” i generała Emila Fieldorfa-„Nila”.

Jeżeli Platforma chce, aby uważać ją za ugrupowanie polityczne działające zgodnie z racją stanu niepodległej Rzeczypospolitej, oczywistym wydaje się jak najszybsze ukaranie osób, które okryły hańbą nie tylko siebie, ale także całą PO. Uznanie dwóch bohaterów za niegodnych patronowania ulicom w oddającej od wielu lat należny hołd temu pokoleniu Polsce jest czynem godnym najwyższego potępienia.

Niech władze Platformy Obywatelskiej nie zwlekają w tej głośnej sprawie jednoznacznie opowiadając się po właściwej stronie wciąż trwającego sporu między ideowymi spadkobiercami Żołnierzy Niezłomnych i gorliwie zwalczających ich funkcjonariuszy komunistycznych organów bezpieczeństwa.

dr Jerzy Bukowski – rzecznik POKiN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!