Świat Wiadomości

Kolumbia: Trzech gejów wzięło poliamoryczny ślub

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal rp.pl Kolumbii trzech gejów oficjalnie zawarło pierwszy poliamoryczny związek małżeński. W mieście Medellin w ubiegły weekend notarialnie poświadczono ten związek.

– Żyjemy razem, dzielimy dom, łoże, wszystko. Żyjemy poliamorycznie – powiedział aktor Víctor Hugo Prada Ardila w rozmowie ze stacją radiową Caracol, opowiadając o swoich małżonkach Manuelu José Bermúdezie Andrade i Johnie Alejandro Rodríguezie Ramírezie.

Właściwie był to nawet związek czterech mężczyzn, żyjących poliamorycznie, ale czwarty z nich zmarł na raka. Podczas ceremonii urzędowego przypieczętowania tego szczególnego związku przypomniano także o tym, który już go nie doczekał.

Pomimo silnego oporu Kościoła Trybunał Konstytucyjny w roku 2016 dopuścił w Kolumbii oficjalną rejestrację związków homoseksualnych.

Prada opowiadał, że chętna do zawarcia związku trójka kontaktowała trzech notariuszy i przedłożyła odpowiednie dokumenty. Kiedy po 15 dniach dowiadywali się u pierwszego z nich o postęp sprawy, odprawiono ich z kwitkiem, tłumacząc, że dokumenty nie zostały jeszcze przejrzane. U drugiego usłyszeli, że odpowiedzialna za to osoba wyjechała. U trzeciego notariusza, wobec którego żywili najmniejsze nadzieje, ponieważ w jego biurze na ścianie wisiał krucyfiks, bez problemu przyjęto ich wniosek. Odbyło się oficjalne podpisanie dokumentów w obecności czterech świadków.

Poprzez zalegalizowanie ich potrójnego związku w Kolumbii praktycznie uznano, że istnieją jeszcze inne formy związków partnerskich niż klasyczna rodzina

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!