Wiadomości

Koło Limanowej wilki atakują zwierzęta gospodarskie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W tym tygodniu wilki zagryzły kilka już sztuk bydła w Słopnicach, w lipcu porwały natomiast psa spod domu w miejscowości Gruszowiec. Mieszkańcy są coraz bardziej zaniepokojeni.

Wilki atakują swoje ofiary coraz bliżej domów. W czwartek mieszkaniec wsi Słopnice znalazł na pastwisku dwie martwe jałówki. Wilki zagryzły zwierzęta zaledwie 300 metrów od domu. Natomiast na początku tygodnia w tej samej miejscowości wilki zaatakowały zwierzęta gospodarcze znajdujące się 100 metrów od domu. Wilki zdążyły zabić jedno z cieląt.

Również w Słopnicach w sierpniu wilki zabiły sześciomiesięczne cielę. Z kolei w lipcu w miejscowości Gruszowiec drapieżniki zabiły psa. Atak nastąpił w odległości niespełna 30 metrów od zabudowań.

Gospodarze o swoich stratach poinformowali nadleśnictwo, obawiają się jednak, że wkrótce wilki mogą zaatakować ludzi. Przyrodnicy podkreślają jednak, że wilki w naturze nie atakują ludzi, chyba że w obronie młodych, czy kiedy są chore i czują się osaczone. Zdrowe wilki nie atakują ludzi. Jak każde dzikie stworzenie wilk ucieka przed człowiekiem – uspokaja Paweł Twaróg, z nadleśnictwa Limanowa.

/Radio Kraków/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!