Wiadomości

Kolejny ważny rosyjski dowódca został zdymisjonowany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjski generał Aleksandr Żurawlow stracił stanowisko w związku z serią porażek na froncie.

Agencja Reutera, powołując się na rosyjski portal RBK, podaje, że zmienił się dowódca Zachodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Generała pułkownika Aleksandra Żurawlowa zastąpił generał porucznik Roman Berdnikow.

Żurawlow to wysoko postawiony generał, który służbę w armii sowieckiej rozpoczął jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. W 2016 roku został wysłany do Syrii i był głównodowodzącym armii rosyjskiej w tym kraju. To za jego kadencji przeprowadzono brutalny atak na Aleppo, zwiększyła się też częstotliwość bombardowań za pomocą amunicji kasetowej.

Zmiany w rosyjskim dowództwie wojskowym są następstwem dramatycznych strat Rosji w północno-wschodniej Ukrainie oraz odbicia przez siły ukraińskie Łymanu, który Rosja wykorzystywała jako ważny węzeł logistyczny w regionie Doniecka.

W sierpniu rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti informowała, że dowódca floty czarnomorskiej został zwolniony po serii upokorzeń, w tym zatonięciu jej głównego okrętu wojennego i utracie ośmiu samolotów bojowych podczas ataku na rosyjską bazę na Krymie.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!