Wiadomości

Kolejny sondaż: Wzrosło poparcie dla PiS, KO i Konfederacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych, zrealizowany przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, wskazuje wzrost poparcia dla dwóch największych sił politycznych: Prawo i Sprawiedliwość zyskuje 2 punkty procentowe, a Koalicja Obywatelska 1 proc.

W badaniu chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 38 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią falą naszych badań. Zyskuje także Koalicja Obywatelska – 1 punkt procentowy; na partię Donalda Tuska chce głosować 28 proc. respondentów. Polska 2050 cieszy się poparciem 11 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy.

Na czwartym miejscu Konfederacja z poparciem 9 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy. Z kolei Lewica traci 2 punkty; obecnie na to ugrupowanie chce głosować 7 proc. respondentów. Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 3 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Kukiz‘15 bez zmian – 2 proc. wskazań. Porozumienie z wynikiem 0 proc.; poprzednio był to 1 punkt procentowy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!