Wiadomości

Akt oskarżenia za szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom w śledztwie dotyczącym szpiegostwa na rzecz obcego wywiadu. Śledztwo było prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie oskarżył Marcina K. o działanie na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 130 § 1 kodeksu karnego.

Kolejnemu oskarżonemu Radosławowi S. prokurator zarzucił ułatwianie prowadzenia działalności na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 18 § 3 kk w zw. z art. 130 § 1 kodeksu karnego. Z ustaleń dokonanych w toku śledztwa wynika, że Radosław S. pomagał Marcinowi K.

Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na konieczność zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa jak również grożącą oskarżonym wysoką karę, na wniosek prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wobec oskarżonych stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!