Polska Wiadomości

Kolejny raz w spocie reklamowym z Giewontu usunięto krzyż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdzie jest krzyż z Giewontu? Takie pytanie zadał sobie jeden z widzów, który dostrzegł, że w reklamie telewizyjnej z udziałem celebryty Sławomira, z bodaj najbardziej znanej polskiej góry, zniknął znak Chrystusa. Autorzy reklamy zaprzeczają by było to celowe działanie i twierdzą, że winny jest „układ cieni”.

O sprawie poinformował „Dziennik Polski”, którego czytelnik zaalarmował redakcję w sprawie braku krzyża na Giewoncie. To nie pierwszy tego rodzaju przypadek, więc interwencję w sprawie zapowiedział już burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula. Wcześniej – w 2014 roku – zdarzyło się to dwukrotnie – w spocie reklamującym Polskę (realizowanym na zamówienie MSZ) oraz w bożonarodzeniowej odsłonie magazunu „Welcome to Cracow & Małopolska”.

Teraz krzyż znikł z Giewontu w spocie reklamowym porównywarki ofert bankowych, w której udział wziął gwiazdor rock polo „Sławomir”. Sam muzyk jest zaskoczony tą sytuacją, a jego małżonka Magdalena „Kajra” Kajrowicz wyznała, że jest to dla nich szokująca sytuacja.

Producent reklamy zapewnili burmistrza Zakopanego, że nie było ingerencji w użyte zdjęcie Giewontu i krzyż na nim się znajduje, ale „przez cienie go po prostu nie widać”

Jak widać proces laicyzacji Polaków trwa w najlepsze…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!