Wiadomości

Kolejny przetarg na śmigłowce dla policji unieważniony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komenda Główna Policji po raz drugi unieważniła przetarg na zakup 3 lekkich, jednosilnikowych śmigłowców. Jedyna złożona oferta, podobnie jak za pierwszym razem, przekraczała wyasygnowane środki wysokości 53 mln zł o 20 mln zł. Jednak zgodnie z opublikowanymi dokumentami została ona odrzucona z innego powodu, którym jest nie spełnienie wymagań w zakresie rejestratora parametrów lotu.

Zgodnie z dokumentem datowanym na 28 września 2018 roku, przetarg na lekkie śmigłowce policyjne został unieważniony w związku z odrzuceniem jedynej oferty, złożonej przez Heli Invest Sp. z o. o. na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 pzp, czyli: treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Zgodnie z uzasadnieniem przyczyną jest rejestrator parametrów lotu i pracy zespołu napędowego, który zgodnie ze specyfikacją powinien zapewniać zapis ostatnich 8 godzin lotu w każdych warunkach, również przy użyciu przez pilotów NVG oraz parametrów silnika korzystając z czujników zainstalowanych w instalacjach i urządzeniach śmigłowca.

Więcej:
https://www.infosecurity24.pl/policja-dalej-bez-smiglowcow-kolejny-przetarg-uniewazniony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!