Wiadomości

Kolejny pościg za kurierem przewożącym nielegalnych migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Uciekał przed kontrolą. Pięć osób trafiło do szpitala…

Dzisiejszej nocy (19.04.2023 r.) uciekający przed kontrolą drogową mężczyzna na łuku drogi w okolicach Białowieży stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Jak się okazało nie zatrzymał się, bo przewoził osoby po nielegalnym przekroczeniu granicy.

Około godziny drugiej w nocy patrol Straży Granicznej z Białowieży przystąpił do kontroli drogowej pojazdu marki Nissan Note na gdańskich tablicach rejestracyjnych. Pomimo podawanych widocznych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się. Przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Hajnówki. Natychmiast wszczęto pościg. Po około dwóch kilometrach kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Funkcjonariusze na miejsce wezwali służby ratownicze i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Osoby poszkodowane w zdarzeniu udało się strażakom wydostać z pojazdu dzięki rozcięciu karoserii przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Kierowcę i czterech pasażerów wezwane na miejsce karetki pogotowia zabrały do szpitali.

Kierującym pojazdem okazał się obywatel Polski, natomiast pasażerowie to Syryjczycy, którzy chwilę wcześniej nielegalnie przedostali się z terytorium Białorusi do naszego kraju. Mężczyźni byli w drodze na Zachód Europy.

To już kolejne w ostatnim czasie niebezpieczne zdarzenie na drodze, kiedy przewoźnicy/pomocnicy nielegalnych migrantów podejmują próbę ucieczki przed polskimi służbami. Swoim zachowaniem narażają na utratę zdrowia, a nawet życia nie tylko swojego i pasażerów, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!