Wiadomości

Kolejny nielegalny imigrant wpadł w ręce sławkowskich stróżów prawa na terenie terminala przeładunkowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejny nielegalny imigrant wpadł w ręce sławkowskich stróżów prawa na terenie terminala przeładunkowego. Cudzoziemiec, podobnie jak zatrzymani kilka dni wcześniej dwaj młodzi obywatele Afganistanu, przybył nielegalnie na terytorium Polski ukryty w naczepie ciężarówki. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.

Podobnie jak w przypadku zatrzymanych kilka dni temu na terenie terminala przeładunkowego w Sławkowie dwóch nastolatków, nielegalny imigrant również przybył na terytorium Unii Europejskiej w naczepie samochodu ciężarowego. Tir wraz z zaplombowaną naczepą przyjechał do Polski z terenu Serbii. W obecności funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej kierowca pojazdu otworzył naczepę, w której ujawniono obywatela Afganistanu.

Obcokrajowiec nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie czynności prowadzonych z nielegalnym imigrantem w obecności tłumacza ustalono, że miejscem jego docelowej podróży miała być Europa Zachodnia. Za pomoc w podróży zapłacił przemytnikom 5000 euro. Obywatel Afganistanu został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, a następnie umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!