Wiadomości

Kolejny kraj po Polsce zgłasza problemy z maseczkami z UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że po Polsce drugi kraj – Holandia – zgłosił wątpliwości co do jakości maseczek, które zostały rozdysponowane wśród krajów członkowskich. KE zdecydowała o zawieszeniu kolejnych dostaw do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Rzecznik KE Stefan de Keersmaecker ocenił jako niezwykle ważne, by wysyłany przez Komisję sprzęt ochrony osobistej był bardzo wysokiej jakości. – To fundamentalna kwestia – podkreślił na konferencji prasowej w Brukseli.

Dodał, że KE otrzymała informacje od strony polskiej o problemach z jakością maseczek. – Do dziś tylko jeden kraj członkowski zidentyfikował podobne (problemy). To Holandia – powiedział.

Komisja zdecydowała o zawieszeniu dalszych dostaw tych maseczek – dodał. – Będziemy śledzić tę sprawę i zdecydujemy, jakie działania należy podjąć, jeśli rzeczywiście jest problem z jakością maseczek – powiedział.

W piątek KE poinformowała, że 17 państw UE i Wielka Brytania otrzymają 1,5 mln maseczek medycznych, które mają chronić pracowników służby zdrowia przed koronawirusem w ramach unijnego mechanizmu wsparcia. Najwięcej – 616 tys. – przydzielono Polsce.

Okazało się jednak, że maseczki są bezużyteczne…

Maseczki z Unii Europejskiej nie spełniają norm, nie mogą być rozdysponowane wśród medyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!