Polska Wiadomości

Kolejny “Janusz biznesu” nielegalnie zatrudniał imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polski przedsiębiorca zatrudniał nielegalnie 40 cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rosji, Uzbekistanu oraz Gruzji – to wyniki kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Jeleniej Górze. Pracodawcy grozi kara grzywny do 30 tys. zł.

Kolejny “Janusz biznesu” nielegalnie zatrudniał imigrantów. Straż Graniczna poinformowała o sprawie w specjalnym komunkacie. “Funkcjonariusze SG prowadzili kontrolę legalności powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom na terytorium naszego kraju w jednej z firm budowlanych, działających na terenie powiatu jaworskiego. Kontrolą objęto 76 cudzoziemców. Ujawniono naruszenie przepisów prawa wobec 40 cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rosji, Uzbekistanu oraz Gruzji” – podkreśla SG.

Jak czytamy, właściciel firmy to 56-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. W związku z popełnionymi wykroczeniami grozi mu kara grzywny do 30 tys. zł.

W piątek Straż Graniczna poinformowała o przeprowadzeniu kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z agencji pracy tymczasowej na terenie powiatu wołomińskiego. Okazało się, że zatrudniała nielegalnie 78 cudzoziemców.

Pod koniec października Straż Graniczna z Gdyni skontrolowała 348 cudzoziemców zatrudnianych przez jedną z agencji pracy tymczasowej. Okazało się, że blisko 300 osób pracowało nielegalnie.

Polecamy również: Zieloni komuniści z Brukseli forsują nowy zakaz działalności rolniczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!