Wiadomości

Kolejny dziwny list – minister obrony Kuwejtu twierdzi, że otrzymał pismo od Amerykanów, że ich wojska opuszczą Camp Arifjan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister obrony Kuwejtu poinformował dziś, że otrzymał oficjalny list od naczelnego dowódcy z Camp Arifjan w Kuwejcie z informacją o zbliżającym się wycofaniu wszystkich sił zbrojnych USA w ciągu trzech dni – donosi kuwejcka agencja KUNA.

Minister obrony Kuwejtu Ahmed Mansoor al-Ahmad al-Sabah powiedział, że otrzymanie takiego listu z Camp Arifjan było dla niego zupełnie nieoczekiwane. „Komunikujemy się z Departamentem Obrony USA w celu uzyskania dodatkowych wyjaśnień i informacji” – powiedział minister obrony Kuwejtu.

Szacuje się, że w Kuwejcie znajduje się 13.000 żołnierzy amerykańskich, a ostatnie doniesienia mówiły, że w rejon Zatoki Perskiej Amerykanie ściągają dodatkowe siły.

Więcej:
https://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2020/01/08/Kuwait-receives-letter-saying-all-U-S-forces-to-leave-in-three-days-KUNA.html

Dopiero co miało miejsce zamieszanie z listem dowódcy wojsk amerykańskich w Iraku, w którym ten poinformował irackie władze, że Amerykanie przygotowują się do opuszczenia tego kraju, po czym szef Pentagonu stwierdził, że Amerykanie wcale Iraku opuszczać nie zamierzają:

List w sprawie wycofania się z Iraku był „prawdziwy”, ale wysłany przez „pomyłkę”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!