Wiadomości

Kolejny batalion 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jeszcze w tym roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeszcze w tym roku rozpocznie się formowanie kolejnego batalionu lekkiej piechoty dla 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej – zapowiedział podczas wizyty w 131 batalionie lekkiej piechoty szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Formowanie 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którą odwiedza minister rozpoczęło się w styczniu 2018 roku. Obecnie ma ona w swym składzie tylko jeden batalion, który swą siedzibę ma w Gliwicach. Kolejny batalion ma być formowany w Cieszynie. Według planów brygady do końca roku przeszkolonych zostanie kilkuset „terytorialsów”. W weekendy prowadzone będą szkolenia rotacyjne, a od września rozpoczną się na poligonach dwutygodniowe szkolenia zintegrowane.

Podczas wizyty na Śląsku, minister Błaszczak poinformował, że Wojska Obrony Terytorialnej przekroczyły stan 20 tysięcy żołnierzy.

– Naszymi kolejnymi celami jest rekrutacja, szkolenie i integracja. Współpraca z lokalną społecznością oraz odpowiednie wykorzystanie talentów i kompetencji naszych żołnierzy – powiedział z kolei dowódca WOT gen. Wiesław Kukuła.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!